Розвиток дотику і дрібної моторики дітей із зоровими порушеннями необхідно здійснювати як на спеціальних корекційних заняттях в дитсадку, так і в повсякденному житті під керівництвом батьків.

Пропонуємо батькам для розвитку дотику і дрібної моторики включати дітей у різні види діяльності:

· застібання і розстібання гудзиків, кнопок, замочків різної форми, величини, кольору;

· намотування ниток на клубочок;

· шнурування черевиків;

· нанизування кілець;

· викладання візерунків з паличок - спочатку за зразком, потім самостійно ("Хто цікавіше - ти чи я?");

· збирання розсипаних на столі лічильних паличок, гороху, квасолі тощо; розкладання їх у корбочки (збирають один вид предметів) ("Хто швидше збере");

· розкладання і складання розбірних іграшок (мотрійок, пірамідок різної величини, форми);

· яті, за власним задумом;¢конструювання з кубиків будиночків за зразком, по пам

· робота з мозаїкою, пластиліном;

· взимку - працювати зі снігом: ліпити сніжки, снігову бабу, розгрібати лопатками, малювати паличами на снігу;

· влітку - ліпити, будувати з піску, малювати по мокрому піску.

Спеціальну увагу необхідно приділяти знайомству і розпізнаванню поверхонь різної фактури: гладенької, шершавої, холодної, теплої тощо. Для цього доцільно використовувати набори тканин, видів паперу, набори, які включають предмети із дерева, металу, скла, пластмаси, глини тощо. При ознайомленні дітей з фактурою предметів їх увага фіксується на температурних відчуттях, які отримують діти при сприйманні різних матеріалів. Матеріали, які обстежують діти, необхідно поєднувати з їх конкретними назвами і характеристикою фактур. Наприклад, метал - гладенький і холодний, хутро- м’яке і ворсисте тощо.

Під час включення дитини в предметно-практичну діяльність активізуються резервні можливості її тактильного аналізатора, внаслідок чого підвищується рівень всіх видів дотикової чутливості.

Тому з метою розвитку дотикового сприймання ваших дітей займайтеся з ними малювання, ліпленням, аплікуйте, конструюйте, будуйте!

Кiлькiсть переглядiв: 465

Коментарi